14. ročník
14. ročník

Aktuality

Přehlídka Světlo za Lidice tentokrát v online prostředí

2.2.2021

V červnu 2021 uplyne již 79 let od tragické události, která postihla malou obec nedaleko Kladna – obec Lidice. Každoročně je připomínána pietní vzpomínkou u hrobu zavražděných mužů a u sousoší lidických dětí.

Jako výraz toho, že Lidice nebyly vymazány z mapy a žijí dál, jsme se rozhodli nadále pokračovat v pořádání celostátní nesoutěžní přehlídky dětských pěveckých sborů s názvem „Světlo za Lidice “ – děti zpívají dětem, jejíž 14. ročník jsme byli nuceni v roce 2020 z důvodu nepříznivé epidemiologické situace odložit na rok 2021.

Vzhledem k nynější situaci a vládním opatřením v České republice, je jíž nyní jasné, že se akce ve svém původním rozsahu letos opět neuskuteční. Proto ji dočasně přesouváme do online světa, a to formou nahrávek jednotlivých sborů, které budou zveřejněny na webu „Světlo za Lidice“, webu Památníku Lidice a sociálních sítích.

Slavnostní prezentaci akce plánujeme na 1. června 2021 na Den dětí, kdy zároveň zahajujeme Mezinárodní dětskou výtvarnou výstavu Lidice. Samozřejmě výše uvedené platí za předpokladu, že organizace akce nebude znemožněna vývojem epidemiologické situace v ČR.
 


Aktualizováno: 2/2/2021 10:22:30 AM